Op de golfbaan van De Vere Slaley Hall heeft Rolf Muntz na de eerste dag van The Great North Open een ronde van level par, 72 slagen gespeeld. Muntz ging jammer genoeg op de 17e, een par 3 van 168 meter, in de mist, daar moest hij een dubbel bogey op zijn kaart noteren. Verder maakte hij nog over zijn ronde 3 birdies en 1 bogey. Hij deelt de 27e plaats.
Robert-Jan Derksen, ook aanwezig in Engeland, speelde zijn ronde in 77 slagen (+5). De reden dat hij zijn ronde boven par speelde lag in het feit dat hij een dubbel bogey op hole 4 moest noteren en bogeys op 3,9 en 11.
De Spanjaard Diego Borrego (foto) is de leider na dag 1, met een score van -6 heeft hij 2 slagen voorsprong op het trio Andrew Raitt, Bradley Dredge en de Belg Nicolaas Vanhootegem (-4).